Aktualności

Paweł Korzeniowski ambasadorem marki ALAB sport

Autor: Aleksandra Sibiga   |   4 kwietnia, 2024
mężczyzna w czepku i okularach pływackich płynie w basenie

Paweł Korzeniowski rozpoczyna współpracę z ALAB sport. Jeden z najlepszych polskich pływaków będzie ambasadorem platformy umożliwiającej optymalny dobór badań laboratoryjnych dla osób aktywnych fizycznie i włączy się w promocję pakietów dedykowanych pływakom i triathlonistom.

Wracam do walki o najwyższe cele, ale mając 39 lat wiem, że poza odpowiednią regeneracją kluczowe jest dla mnie monitorowanie treningu i stanu mojego organizmu. Dzięki współpracy z ALAB sport mam dostęp do najlepszej diagnostyki, a dzięki badaniom laboratoryjnym mogę stale dopasowywać charakter i obciążenie treningowe oraz uzyskiwać optymalne rezultaty – mówi Paweł Korzeniowski.

W roli ambasadora marki ALAB sport Paweł Korzeniowski będzie uczestniczyć w działaniach promocyjnych specjalnych pakietów stworzonych z myślą o pływakach i triathlonistach. Są to zestawy kompleksowych badań laboratoryjnych przeznaczonych dla osób regularnie trenujących na pływalni, bieżni czy w trasie, bez względu na poziom zaawansowania. Oferta ALAB sport jest adresowana do każdego, kto chce rozwijać swoje umiejętności i osiągać coraz lepsze wyniki – pływać, biegać i jeździć na rowerze dłużej i szybciej oraz zwiększać wydolność, jednocześnie mając na względzie bezpieczeństwo.

Badania zawarte w  pakietach ALAB sport pozwalają na analizę kluczowych dla organizmu parametrów. Osoby uprawiające pływanie są przyzwyczajone do tak zwanego powysiłkowego dyskomfortu. Dlatego rozwijające się u nich stany zapalne czy bóle mogą być niewłaściwe interpretowane. Między innymi „Pakiet pływaka” pozwala je trafnie diagnozować i monitorować organizm. Skorzystanie z pakietu może być także świetnym punktem wyjścia do poprawy diety oraz rozszerzenia treningu o skuteczną, bezpieczną suplementację – mówi Anna Janas-Sanecka, Dyrektor Marketingu ALAB laboratoria.

Paweł Korzeniowski to jeden z najbardziej utytułowanych polskich pływaków w historii. Ma na swoim koncie złoty oraz dwa srebrne medale mistrzostw świata. Sięgając po złoto w rywalizacji na 200 metrów stylem motylkowym w Montrealu w 2005 roku, w pokonanym polu zostawił legendarnego Michaela Phelpsa. W tamtym sezonie pokonał słynnego Amerykanina także w rankingu światowym. Ponadto Polak trzykrotnie triumfował też na mistrzostwach Europy. Do medali najważniejszych międzynarodowych imprez dołożył występy na pięciu kolejnych igrzyskach olimpijskich. W Tokio w 2021 roku Korzeniowski był Chorążym Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej i niósł biało-czerwoną flagę podczas ceremonii otwarcia.

Teraz doświadczony pływak walczy o przepustkę do Paryża. – Do grona ambasadorów ALAB sport dołącza wybitny sportowiec. Paweł to wielki profesjonalista, który dzięki niezwykłej pasji i determinacji dotarł na szczyt mistrzostwa sportowego. Dzisiaj w wieku 39 lat walczy o wyjazd na swoje szóste igrzyska olimpijskie z rzędu. Jesteśmy dumni z faktu, że będziemy mogli towarzyszyć mu w drodze po wielkie sportowe marzenie, inspirując przy tym tysiące osób do mądrej aktywności fizycznej i korzystania z badań bez względu na wiek – dodaje Anna Janas-Sanecka.

Poza promocją specjalnych pakietów logotyp marki ALAB sport będzie eksponowany na odzieży Korzeniowskiego. Wizerunek pływaka zostanie wykorzystany w działaniach komunikacyjnych w mediach społecznościowych i kampanii digital.

PODZIEL SIĘ TYM ARTYKUŁEM